Przedmioty plastyczne

1. Rysunek i malarstwo
Celem zajęć jest wprowadzenie do podstawowych pojęć z zakresu sztuk plastycznych. Uczniowie realizują cykl ćwiczeń rysunkowych i malarskich, uczą się budowania formy działaniami walorowymi i za pomocą plam kolorystycznych.

2. Projektowanie graficzne
Celem zajęć jest przybliżenie rygorów obowiązujących grafika. Zadania dotyczą podstaw kompozycji, akcentów, wykorzystania liternictwa. W ramach zajęć prezentowane są również rozmaite aspekty związane ze sztuką użytkową, jej rozwojem i funkcją.

3. Grafika 2D
Celem zajęć jest wprowadzenie do rozważań dotyczących ruchu, uczniowie poznają podstawy komputerowej animacji 2D.

4. Historia Sztuki
Na zajęciach prezentowane są dzieła ilustrujące podstawowe idee w sztuce na przełomie dziejów, od malarstwa jaskiniowego do współczesności.

5. Podstawy fotografii
Celem zajęć jest wprowadzenie do podstawowych założeń fotografii: kompozycji, planów, akcentowania itp. Uczniowie realizują kolejne cykle tematyczne