Uczniowie ALO

W naszym Liceum proponujemy Wam nie tylko komfortowe warunki do nauki. Znajdziecie tu także bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych i okazję do rozwoju osobistych zainteresowań. Sama zaś atmosfera pośród uczniów sprawia, że dla wielu z Nich jesteśmy drugim domem!

Plan lekcji Poczta Dziennik Lektury

Galeria prac  >

• Aneta Zimoląg

"Całość" - klasa 3
  • Marysia Jagłowska

"Kaczkobranie" - Klasa 3
  • Rafał Dobosz

"Ławica" - klasa 2
  • Andrzej Weremczuk

"Atak pszczół" - klasa 2

Przedmioty nauczania

W ofercie naszego Liceum znajdziecie wiele przedmiotów, których próżno szukać na planie lekcji innych szkół. Fachowo prowadzone przedmioty informatyczne dadzą podstawę do dalszej edukacji w tej dziedzinie, przedmioty plastyczne pozwalają rozwijać zdolności do malarstwa i rysunku, przedmioty kulturoznawcze przenoszą uczniów w wielobarwny świat Dalekiego Wschodu.

Informatyczne

Zajęcia z przedmiotów informatycznych oraz rozszerzony program matematyki mają na celu przekazanie uczniom wiedzy niezbędnej do rozpoczęcia w przyszłości studiów na kierunku informatyka. Dla przyszłych informatyków ważne jest to, żeby jak najwcześniej zdobyli fachową wiedzę, potrzebną do dalszego jej rozwijania. My jesteśmy w stanie ją przekazać. Proponujemy zajęcia z różnych dziedzin informatyki, dzięki czemu uczeń świadomie będzie mógł wybrać interesującą go specjalizację. Począwszy od podstawowej umiejętności programowania uczeń zapozna się u nas m.in. z projektowaniem systemów komputerowych, narzędziami i zasadami tworzenia baz danych, aplikacjami multimedialnymi, algorytmami i strukturami danych. Dzięki zdobytej wiedzy nasi absolwenci mają przewagę już na starcie studiów w tym kierunku.

Kulturoznawcze

Nauka w klasie o profilu kulturoznawczym pozwoli uczniom zapoznać się z fascynującą kulturą, sztuką oraz historią Dalekiego Wschodu. Dodatkowym atutem tej klasy jest obowiązkowa nauka języka orientalnego. Niezależnie od zajęć lekcyjnych uczniowie mogą uczestniczyć w wydarzeniach promujących kulturę Japonii organizowanych przez Uczelnię.

Plastyczne

Kierunek, który ma na celu połączenie sztuk plastycznych z technikami komputerowymi jest obecnie bardzo rozpowszechniony i znajduje swoje odzwierciedlenie na wydziałach artystycznych powstałych np. w PJATK czy ASP. W klasie o profilu plastyczno-informatycznym uczniowie poznają podstawowe pojęcia z zakresu zarówno tradycyjnych sztuk plastycznych, począwszy od malarstwa i rzeźby, jak i przetwarzania zdobytej wiedzy plastycznej poprzez stosowanie technik komputerowych. Ten rodzaj połączenia, zdawałoby się bardzo odległych dziedzin, pozwala na kompleksowe przygotowanie do dalszej nauki w tym zakresie.

Podręczniki - rok szkolny 2023-2024

We wszystkich profilach klas korzystamy z autorskich programów nauczania, które są wspierane specjalnie dobranymi materiałami i podręcznikami. Dzięki temu uczniowie zapoznają się z nowoczesnymi technologiami komputerowymi, śledzą aktualne trendy kulturoznawcze, poznają oprogramowanie wspomagające sztuki plastyczne. W przypadku klasy kulturoznawczej uczniowie korzystają np. z materiałów przesyłanych mailowo przez nauczyciela, tak jak jest to praktykowane na studiach.

Przewodnicząca - Barbara Kaczorkiewicz 3D
Zastępca przewodniczącej - Hanna Zajkiewicz 2D
Zastępca przewodniczącej - Maksymilian Kłysiak 2A

Program nauczania

Profil informatyczno - matematyczny

Programowanie komputerowe
Podstawy systemów komputerowych
Algorytmy i struktury danych
Projektowanie systemów komputerowych
Big data/Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni
Relacyjne bazy danych

Informatyka

Obowiązkowy: angielski
Drugi język obcy do wyboru: niemiecki, francuski, hiszpański lub japoński

Profil kulturoznawczy

Filozofia Dalekiego Wschodu
Wstęp do kulturoznawstwa
Kultura japońskiej codzienności
Antropologia kultur Dalekiego Wschodu
Film i teatr japoński
Historia Dalekiego Wschodu
Komunikacja międzykulturowa

Obowiązkowy: angielski i japoński
Trzeci język obcy do wyboru: niemiecki, francuski, hiszpański

Profil plastyczno-informatyczny

Plastyka (malarstwo, rysunek)
Podstawy projektowania graficznego
Podstawy fotografii
Grafika komputerowa
Tworzenie stron internetowych
User experience
Historia sztuki
Rzeźba

Obowiązkowy: angielski
Język obcy do wyboru: niemiecki, francuski, hiszpański lub japoński

Zajęcia dodatkowe

Uczniowie ALO uczestniczą w różnego typu zajęciach dodatkowych, m.in. fakultetach i kołach zainteresowań, będących odpowiedzią na ich pasje oraz bieżące zapotrzebowania (matura, potrzeba wyrównania zaległości, przygotowanie do konkursów przedmiotowych). Nowi uczniowie to nowe tematy. Dostosowując program bezpłatnych zajęć fakultatywnych do potrzeb i sugestii uczniów, sprawiamy, że szkoła tętni życiem, a my sami nigdy się nie nudzimy. Każdy z nas może uczynić szkołę niepowtarzalną.

Informacja wkrótce.