Rekrutacja ALO

Zasady rekrutacji do ALO
w roku szkolnym 2024/2025

Rekrutacja do ALO rozpoczyna się 29.01.2024 r.

W roku szkolnym 2024/25 planujemy utworzyć 3 klasy po 20 osób o profilach:

• Informatyczno-matematycznym;
  • Plastyczno-informatycznym;
  • Kulturoznawczym.

O przyjęciu do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego przy PJATK decyduje:

1. Średnia ocen ze wskazanych przedmiotów zgodnych z profilem na świadectwie ukończenia 7 klasy szkoły podstawowej.
  2. Wynik egzaminu wstępnego.
  3. W przypadkach szczególnych – rozmowa kwalifikacyjna.
  4. Wynik egzaminu z języka polskiego dla obcokrajowców - w niektórych przypadkach.

Spotkania informacyjne 2024

• 9.04.2024 (wtorek), godz. 18:00, Aula Duża PJATK, Koszykowa 86

Prezentacja dla kandydatów

Egzamin kwalifikacyjny:

1. Rejestracja na egzamin jest możliwa na dwa sposoby, poprzez:
    1. zarejestrowanie kandydata w systemie elektronicznym dostępnym na stronie ALO;
    2. lub zadeklarowanie chęci wzięcia udziału w procesie rekrutacji w sekretariacie szkoły.
  2. Dokładny termin egzaminu wskazany zostanie w mailu zwrotnym potwierdzającym rejestrację w systemie.
  3. Aby wziąć udział w egzaminie uczeń jest zobowiązany dostarczyć wcześniej następujące dokumenty:
    1. podanie o przyjęcie do ALO - pobierz podanie (konieczne tylko w przypadku rejestracji w sekretariacie);
    2. skan świadectwa ukończenia klasy 7 szkoły podstawowej;
    3. kartę zdrowia kandydata;
    4. potwierdzenie płatności za egzamin;
    5. oświadczenia i orzeczenia zdrowotne;
    6. skany dyplomów i certyfikatów pozwalających przyznać dodatkowe punkty rekrutacyjne.
    Dokumenty mogą zostać dostarczone do sekretariatu osobiście lub przesłane na adres rekrutacjaliceum@pja.edu.pl.
  4. Opłata za wzięcie udziału w egzaminie wynosi 400 zł i musi być wpłacona na konto szkoły przed wyznaczonym terminem egzaminu. Opłata za egzamin jest bezzwrotna.
  5. Terminy egzaminów:
    • I termin egzaminu 12.03.2024
    • II termin egzaminu 16.04.2024 (w miarę dostępnych miejsc)
  6. Egzamin kwalifikacyjny będzie składał się z testu zawierającego tylko pytania zamknięte, jednokrotnego wyboru z zakresu wiedzy dotyczącej języka polskiego, matematyki oraz pytania ogólne dotyczące np. sposoby myślenia i postrzegania.
  7. Czas trwania egzaminu to 45 minut.
  8. Egzamin odbędzie się w siedzibie szkoły przy ulicy Szczęśliwickiej 33a w Warszawie.
  9. Kandydat otrzyma informację na temat wyniku egzaminu w systemie rekrutacyjnym lub w sekretariacie szkoły.
  10. Arkusze egzaminacyjne nie będą udostępniane do wglądu dla kandydatów.
  11. W przypadku dużej liczby zgłoszeń na egzamin szkoła zastrzega sobie prawo do wskazania dodatkowego terminu dla kandydatów.

Kryteria rekrutacji

Profil informatyczno-matematyczny:

Profil kulturoznawczy:

Profil plastyczno-informatyczny:

Opłaty w roku szkolnym 2024/2025

Wpisowe Jednorazowe (bezzwrotne) 1600 zł
Czesne Płatne w ratach miesięcznych przez 12 miesięcy w roku; (IX – VIII) 1800 zł

Wysokość opłat czesnego w kolejnych latach nauki wskazana jest w kontrakcie.

Konto, na które należy przekazywać opłaty:

Akademickie Liceum Ogólnokształcące przy PJATK
Bank Pekao

W sprawach dotyczących opłat za szkołę prosimy o kontakt z Panią Moniką Bezdecką vel Wezdecką:
e-mail: monika.wezdecka@pja.edu.pl