Performance: "W pensjonacie Pani Vauquer"

Uczniowie klasy 2b oraz 2c wcielając się w postaci z powieści Balzaka, zaaranżowali kolację w holu szkolnym, który na czas perfomance’u zamienił się w pensjonat Pani Vauquer. Przy stole brylował Pan Vautrin (Franek), który swymi ripostami wręcz zniewalał pozostałych uczestników. Pani Vauquer (Justyna) częstowała wszystkich francuskimi specjałami, Panna Michonneau (Jadzia) milczała. Lekarz Bianchon (Kasia) pragnął ratować Goriota (Adama), lecz ten ciągle się spóźniał, a gdy dotarł wszyscy zauważyli potężne braki (celowe wykorzystanie hiperbolizacji) w kubełku KFC. Delfina (Daria) prowadziła wysublimowaną konwersację z Eugeniuszem (Kacprem), a Pani Beauseant udzielała uczestnikom licznych porad, za które wszyscy jesteśmy Jej wdzięczni, bo życie w balzakowskim Paryżu do łatwych nie należy, w końcu to miasto o naturalistyczno-realistycznym spojrzeniu.